Домики для собачек маленьких пород
Затишніше, ніж на килимку, вихованець почуватиме себе у будиночку. Сьогодні на ринку України представлені тисячі товарів різноманітних форм і розмірів. Їх роблять з різних матеріалів, у тому числі з бязи, флока, штучного хутра, поларфлиса, шинила, велюру.
Як вибрати будиночки для собак
Природно, вибираючи спальне місце для свого вихованця, необхідно враховувати його розміри. Власники зазвичай купують будиночки, спеціально випущені для маленьких порід собак. При виборі враховуйте, щоб чотириногому другу було зручно в ньому знаходитися і спати, щоб будиночок був не занадто маленьким. Чим просторіше і затишніше житло, тим більше шансів, що воно сподобається тварині.
Популярним житлом для маленьких порід собак є будиночок-намет. Його зручно брати на дачу і на природу, швидко збирати: досить застебнути усі блискавки - і житло для тварини готове.
На ринку також представлені багато будиночків, виготовлених з м'яких матеріалів, наприклад, велюру. Такі вироби можна прати в машинці.
Бувають і будиночки-сумки - вони не лише служать житлом, але і використовуються власником для безпечного транспортування тварини. Ці товари оснащені міцними зручними ручками.
Існують моделі і з відкидними стінками. Завдяки спеціальним фіксаторам, такий будиночок буде стійким.
Можна також підібрати будиночок під інтер'єр квартири. У нашому магазині представлені різноманітні моделі, тому у хазяїна не виникне проблем з купівлею.
Матеріали для будиночків
Будиночки роблять з найрізноманітніших матеріалів, у тому числі:
- З велюру - м'якого і ніжного матеріалу. Його поверхня складається з багатьох ворсинок.
- З флока - тканини, що складається з бавовни і поліестеру, на яку наносять нейлоновий або капроновий ворс. Відрізняється грязевідштовхувальними властивостями.
- З бязи - щільної бавовняної тканини, яка не потребує особливого відходу (з неї часто виготовляють постільну білизну).
- З шинила - міцною і щільною дорогою тканини із складною структурою, в якій є присутніми як натуральні, так синтетичні волокна: складається з бавовни і синтетика (часто з неї роблять пледи).
- З поларфлиса - матеріалу, який добре зберігає тепло і не вбирає вологу. Поларфлис приємний на дотик.
Догляд за будиночком
Найлегше чистити пластикові будиночки для собак - їх просто миють під водою з крану.
На тканинних знімних чохлах, які можна прати в машинці, виробник поміщає етикетку, з вказівкою температури і режиму прання. Якщо власник притримуватиме цих рекомендацій, то виріб прослужить його вихованцеві багатьох років.
Якщо куплений будиночок не обладнаний знімними чохлами і має тканинні стінки, то варто придбати липку щітку, якій зчищають волосся, що скупчилися, і пил. Такі будиночки періодично протирають мильним розчином, а плями виводять господарським милом або нетоксичним засобом для виведення плям. Важливо пам'ятати, що тварину можна знову запускати в його будиночок лише тоді, коли тканина повністю висохне, а миючі речовини будуть видалені.
Привчання собаки до будиночка
Зазвичай собаки швидко привчаються до свого місця. Проте кожному хазяїну варто знати деякі нюанси привчання. Краще всього привчати до будиночка цуценя, а не дорослу тварину, яка звикла спати на іншому місці.
Улюблений і вірний спосіб привчання - заманити свого вихованця у будиночок, поклавши туди улюблену іграшку або смачну їжу (їжа не повинна бруднитися). Якщо вихованець із задоволенням забігає у будиночок - значить, куплене місце не лякає його! Після певної кількості "тренувань" хазяїн припиняє класти в житлі їжу і іграшки.
Якщо тварина не хоче самостійно заходити у будиночок, то його туди акуратно поміщає хазяїн, гладячи вихованця і розмовляючи з ним, щоб заспокоїти.